Haber

Bakan Varank, OECD’nin Dijital Ekonomi Bakanları Toplantısı’na katılmak üzere İspanya’da.

BÜYÜK KANARYA Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı’nın (OECD) Dijital Ekonomi Bakanlar Toplantısı’na katılmak üzere İspanya’nın Büyük Kanarya Adası’na geldi.

OECD üyesi ve davetli ülkelerden üst düzey katılımın gerçekleştiği toplantıda Türkiye’yi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank temsil ediyor.

İspanya’nın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda Türkiye, Danimarka, Japonya, İngiltere ve ABD ile birlikte Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor.

İspanya Kralı 6. Felipe’nin bakanlar onuruna verdiği akşam yemeğine katılan Bakan Varank’ın Bakanlar Toplantısı kapsamında, OECD Genel Sekreteri Mathias Cormann, Meta Lider Yardımcısı Markus Reinisch, ABD’nin Siber Uzay ve Dijital Politika Bahislerinde Özel Yetkili Büyükelçisi Markus Reinisch Nathaniel Fick ve Avrupa Birliği Bağlantı Ağları İçerik ve Teknoloji Genel Müdürü Robert Viola ile ikili görüşmeler yapması bekleniyor.

Kapsayıcı, sadık ve sürdürülebilir dijitalleşme yoluyla ekonomik büyümeye yönelik strateji arayışlarının tartışılacağı Bakanlar Toplantısı 15 Aralık’ta sona erecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu