Teknoloji

Samsung’un yeni One UI 5.1 güncellemesi pil sorunu getirdi

Samsung, en yeni One UI 5.1 arayüzünü geçen hafta en iyi Android tabanlı Galaxy telefonlarından bazılarına sunmaya başladı. Ancak, bu güncellemeyi telefonlarına yükleyen bazı kişiler sorun yaşadıklarını bildirmektedir. Bu sorunlar, hızlı pil tüketimini içerir.

Android Central aracılığıyla bildirildiği üzere, bazı kullanıcılar deneyimlerini Reddit’te yayınladı. Birçoğu, One UI 5.1 güncellemesinin bir şekilde telefonlarının pil modunu Maksimum performans moduna çevirdiğini söylüyor. Bu nedenle sorun yaşayan bireyler için en kolay çözüm olarak telefonun pil ayarlarının daha düşük kullanım modlarına getirilmesi önerilir.

Bu yöntem işe yaramazsa, denenebilecek başka bir süreksiz analiz vardır. Bir kullanıcı, telefonun önbelleğini ve bilgilerini temizlemek için bir Samsung destek temsilcisiyle konuştuğunu söylüyor. Ancak bu seçeneğin telefonlardaki diğer bazı ayarları da sıfırlayacağını unutmayın. bu yöntem için Ayarlar > Uygulamalar > Filtre Düğmesi > Sistem Uygulamalarını Göster > Samsung Klavye > Depolama > Önbelleği ve Verileri Temizleseçimler yapılmalıdır.

One UI 5.1 güncellemesinin bir telefonun pil ayarlarını neden değiştirdiğine dair şu an için bir açıklama yok ve Samsung’tan güncelleme sorunları hakkında resmi bir yanıt gelmedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu