Haber

Vanlı aileler HDP İl Başkanlığı önünde eylemlerini sürdürdü

Van’da çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan aileler, bu hafta da il başkanlığı önündeki eylemlerine devam etti.

Cumhuriyet Caddesi’nde toplanan aileler, “Anneler HDP’ye lanet okuyor”, “Çocuklar için nöbetteyiz”, “Yeter artık siz düşünün”, “Şehidime dokunma onlar bize emanet”, “Evlatlarımız” kimsenin piyonu olmayacak” ve “Van anaları evlattır”. “Nöbette” yazan pankartlar taşıdı.

HDP İl Müdürlüğü önünde HDP ve terör örgütü PKK aleyhine sloganlar atan aileler, çocuklarını teslim olmaya çağırdı.

Oğlunun 9 yıl önce kandırılarak dağa götürüldüğünü belirten Saliha Mert, eylemlerine devam etmekte kararlı olduklarını söyledi.

Çocuklarına kavuşacakları günün hayallerini yaşadıklarını ifade eden Mert, “HDP’ye hak verirlerse göz yaşlarımıza baksınlar. Oy verirlerse göz yaşlarımızı görsünler. Biz çok kötüyüz. . Tarif edilemez bir şey. Her annenin yüreğini ateşe vermişler. Bizi yıldıramayacaklar. Ben ölene kadar.” Ben onların kapısındayım. Onlardan hesap soracağım. Sadece çocuklarımı değil, tüm çocuklarımızı sorumlu tutacağım. konuştu.

2016’da kardeşinin kaçırıldığını söyleyen Gülşen Adıyaman, “Bugün 7’nci yıl dönümü. Çok üzgünüz. Allah bize yaşattığını onlara yaşatsın. Allah’tan tüm kardeşlerimizin gelmesini niyaz ediyorum.” ailelerine kavuşsunlar.Onları umutla bekleyeceğiz.” söz konusu.

kabatashaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu