Ekonomi

Elf Beauty Hisseleri Kazanç Raporunun Ardından Yükseliyor, Jefferies Büyüme Potansiyeli Konusunda İyimser

Elf Beauty (ELF), şirketin üçüncü çeyrek kazançlarını ve beklentileri aşan kazançlarını bildirmesinin ardından Çarşamba günü piyasa öncesi işlemlerde yaklaşık %4 arttı.

Şirket, hisse başına kazancın (EPS) 0,74 dolar olarak açıklayarak, analistlerin ortalama 0,57 dolar olan tahminlerini geride bıraktı. Gelir, 238,89 milyon dolarlık iddiayı aşarak 270,9 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Şirket, brüt kar marjının çeyrekte 350 baz puan artarak %71’e yükseldiğini bildirdi.

2024 mali yılının tamamına bakıldığında Elf Beauty, hisse başına kazancın 2,74 dolarlık beklentilerin üzerinde 2,84 ila 2,87 dolar aralığında olacağını tahmin ediyor. Şirket, gelirin 980 milyon dolar ile 990 milyon dolar arasında olmasını bekliyor; bu, finansal analistlerin varsaydığı 927,1 milyon dolardan daha yüksek.

Şirketin Yönetim Kurulu Lideri ve İcra Komitesi Lideri Tarang Amin, “Eşsiz bir güzellik şirketi kurmayı hedefliyoruz ve bu, kategorisinin en üstünde elde ettiğimiz olağanüstü, istikrarlı büyümede açıkça görülüyor” dedi.

“Üçüncü çeyrekte net satışlarımızı %85, pazar payımızı ise 305 baz puan artırdık. Bu alanlarda üst üste 20. çeyrekte büyüme kaydettik. Ekibimizle ve renkli kozmetik alanında kaydetmeye devam ettiğimiz ilerlemeyle gurur duyuyorum. , cilt bakımı ve uluslararası düzeyde” dedi.

Jefferies analistleri Elf Beauty’nin üç aylık sonuçlarına övgüde bulundular ve hisse senedi için fiyat hedeflerini 180 dolardan 200 dolara yükselttiler.

“Marka güçlü performansını sürdürüyor ve 24. takvim yılının ilkbahar ve yaz aylarında perakende raflarındaki varlığını genişletecek. Şirketin büyüme potansiyeli konusunda iyimseriz. Fiyat hedefimiz şu anda 200 $ olarak belirlendi.”

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

haber-arhavi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu